Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl
Spotkania Praktyczne

Agata Napiórska, autorka książki "Jak oni pracują"
w rozmowie z Anną Dziewit-Meller

28 kwietnia 2017, godz. 19:00

Próba Cafe, Grodzka 5a
Wstęp wolnyJakie rytuały sprzyjają twórczej pracy? Czy lepiej wzorem Wandy Chotomskiej pracować w łóżku, czy może pójść w ślady Marka Bieńczyka i korzystać z dwóch biurek? Pić kawę, wodę, czy zieloną herbatę?


Agata Napiórska
przepytała sześćdziesiąt cztery osoby – przedstawicieli różnych obszarów kultury i sztuki. Zadała im pytania o plan dnia, nawyki, rytuały i styl pracy. Niekiedy diametralnie od siebie różne, innym razem dziwnie podobne. Lektura tych rozmów ma w sobie coś z podglądactwa. Wspólnie z Agatą Napiórską zaglądamy do mieszkań znanych osób. Czasem myszkujemy pomiędzy rozrzuconymi na biurku szpargałami, innym razem wita nas doskonale uporządkowana, niezakłócająca procesu twórczego przestrzeń. Warto, wraz z autorką, wybrać się na ten spacer po mieszkaniach znanych i cenionych twórców.

Więcej informacji na stronie www.warsztatykultury.plW 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń. Warsztaty Kultury w Lublinie współtworzą program obchodów tego wielkiego lubelskiego święta.

 

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.