Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

Zamknij oczy!
– wystawa sztuki współczesnej dla dzieci

Galeria Labirynt,
ul. Popiełuszki 5

Otwarcie wystawy:
22 kwietnia 2017 r, godz. 17.00
Czynna do
18 czerwca 2017
(wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

Wstęp wolny


 
powiększ


Basia Bańda i Tomasz Relewicz, Monika Drożyńska, Zuza Golińska, Elżbieta Jabłońska, Zofia Kiciński, Karolina Mełnicka, Magdalena Starska

Kuratorki: Anna Szary, Agata Sztorc

Prezentowane prace zostały zaprojektowane specjalnie na wystawę Zamknij oczy!. Dzieła te powstały z myślą o najmłodszych zwiedzających.

Realizacje zachęcają do odbierania sztuki wszystkimi zmysłami, a także zwracają uwagę na siłę wyobraźni, która ożywa wtedy, kiedy przymykamy powieki. Oczy można zamknąć na czas snu, ale też np. po to, aby odciąć się od rzeczywistości i przenieść do sfery marzeń, gdzie wszystko jest możliwe. Wystawie towarzyszy edukacyjny program dla grup zorganizowanych oraz dla indywidualnych zwiedzających. Na miejscu są również dostępne zeszyty ćwiczeń, które służą jako przewodnik po wystawie.

Ekspozycja jest częścią projektu Zamknij oczy! – wystawa dla dzieci i młodzieży realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.