Informacje różne z Lublina i regionu

  LUBLIN BLUES SESSION

  Boo Boo Davis 
19 kwietnia 2017 r
- Klub Gaffti 

Cena biletu - 30 zł (w dniu koncertu 40 zł.)

  PG Petricca i Harsch Guitar Mark
19 maja 2017 r - Dom Kultury LSM

Cena biletu -10 zł (w dniu koncertu 20 zł.)

 
powiększ


Podczas tegorocznej – siódmej – edycji LUBLIN BLUES SESSION odbędą się dwa koncerty na których wystąpi czterech wykonawców. Zostanie także przygotowany specjalny teledysk pt. „Boogie w mieście” z okazji 700-lecia miasta w 2017 roku. Oto harmonogram koncertów:

Gwiazdą Lublin Blues Session 2017 będzie amerykański harmonijkarz i wokalista – Boo Boo Davis. Jest to jeden z ostatnich „prawdziwych” bluesmanów – takich, którzy grają bluesa opartego na swoich własnych ciężkich doświadczeniach życiowych. Urodził się i wychował w miejscowości Drew w stanie Missisipi – w samym sercu Delty. W latach lat 60. wrósł w lokalną muzyczną scenę w St. Louis, ale jego muzyka do dziś pozostaje w swym duchu i atmosferze dogłębnie „południowa”, nierozerwalnie związana z Deltą Missisipi. Do Europy przyjechał po raz pierwszy w 2000 roku i od tego czasu regularnie bywa na Starym Kontynencie. Ma na koncie siedem płyt (wydanych przez Black and Tan Records). W 2008 roku zrodziła się idea grania w trio, bez basisty. Pomysł spotkał się z aprobatą publiczności, która często nie może uwierzyć, że tak pełne brzmienie jest generowane przez zaledwie trzech ludzi.

Artysta wystąpi ze swoim zespołem w środę 19.04.2017 w klubie Graffiti.


Na pierwszym koncercie tegorocznej edycji LBS usłyszymy także Adama Bartosia z zespołem, który promuje dopiero co wydaną płytę „Nowy Ląd”.


Na drugim koncercie LBS, który odbędzie się w piątek 19.05. w Domu Kultury LSM, usłyszymy dwóch wykonawców grających akustycznego bluesa. Będą to: PG Petricca – włoski wokalista i gitarzysta, grający techniką slajd na gitarach rezofonicznych oraz Harsch Guitar Mark – polski wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues.  Bilety do nabycia:

  • Kulturomaniak, ul. Zana 19
  • Sklep Muzyczny nr 1 „Na Księżycu”, ul. Okopowa 5
  • Sklep Muzyczny „Quena”, ul. Narutowicza 34
  • Graffiti, ul. Piłsudskiego 13
  • Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a


Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerami tegorocznej edycji są: Klub Graffiti i Dom Kultury LSM. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.