Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

Taniec na 7 wzgórzach – widowisko na 700-lecie Miasta Lublin -
28 kwietnia 2017 r, g.20:00 - Plac Teatralny -wstęp wolny

Kibbutz Contemporary Dance Company "Horses in the Sky" -
29 kwietnia 2017 r, g. 19.00 - Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur

 Międzynarodowy Dzień Tańca 2017

W roku jubileuszu 700-lecia Lublina lubelscy tancerze obchodzić będą swoje święto, Międzynarodowy Dzień Tańca, w wyjątkowy sposób. Przygotowany specjalnie z tej okazji program będzie manifestacją piękna i różnorodności tej dziedziny sztuki, a także potencjału lubelskiego środowiska tanecznego.

Taniec na 7 wzgórzach – widowisko na 700-lecie Miasta Lublin

Sztuka tańca spotka się tu z ilustracją muzyczną, warstwą literacką i oprawą wizualną. Fabularną osnową spektaklu będzie charakterystyczne dla Lublina położenie na siedmiu wzgórzach, jako metafora połączenia osobnych światów – technik tanecznych – w jednej opowieści. Wspólna akcja performatywna obejmie formy tradycyjne i nowoczesne – tańce ludowe, taniec dawny, balet, style towarzyskie, street dance, taniec współczesny.
Wstęp wolny

Horses in the Sky — Kibbutz Contemporary Dance Company / Izrael

Prezentacja spektaklu "Horses in the Sky" jest wspólnym przedsięwzięciem Lubelskiego Teatru Tańca i Centrum Spotkania Kultur zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie od 1982 roku.

Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC) jest jedną z najbardziej uznanych kompanii tanecznych na świecie. Twórczość jej dyrektora artystycznego, Rami Be'era i jego wyjątkowy styl choreograficzny stały się znakiem rozpoznawczym grupy zarówno w Izraelu, jak i na całym świecie. Dzięki niezwykłym umiejętnościom technicznym eklektycznego składu tancerzy oraz ich wrażliwości, KCDC oddaje charakter izraelskiego tańca w jego najlepszym wydaniu, występując regularnie na najbardziej uznanych scenach oraz festiwalach.


Bilety: 60 zł, 80 zł grupowe | 80 zł II strefa | 100 zł I strefa
Bilety dostępne w kasie CSK oraz na eventim.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.