Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 

Cały czas w pracy
Galeria Labirynt | Plaza
 ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)

Otwarcie:
31 marca 2017, godz. 19.00
Wystawa czynna do 23 kwietnia 2017
(wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp wolny„Cały czas w pracy” t
o tytuł nowej wystawy, którą od piątku, 31.03, będzie można oglądać w Galerii Labirynt | Plaza przy ul. Lipowej 13. To seria realizacji artystycznych i tekstów na temat poszukiwania równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym – praca coraz częściej wkrada się do czasu wolnego m.in. za sprawą urządzeń, aplikacji i sieci, rozmywając granicę między aktywnością a odpoczynkiem. Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp wolny.

Artyści: Ghislain Amar, Tymek Borowski, Attila Csörgő, Jan Domicz, Agnieszka Kurant i John Menick, Anna Maria Łuczak, Daniel Malone, Pakui Hardware, Cezary Poniatowski, Gregor Różański, Aleksandra Wasilkowska, Beata Wilczek
Kurator: Romuald Demidenko

Odkładamy telefon w poczuciu, że możemy na moment oderwać się od powiadomień i skoncentrować na pracy lub odpocząć. A jeśli nasz odpoczynek uda się zastąpić serią aplikacji pozwalających na pracę przez kilkadziesiąt godzin bez przerwy, czy powstaną nowe formy rekreacji?

W ostatnich latach wiele firm wprowadziło rozwiązania mające na celu poprawienie równowagi pomiędzy ekonomicznie uwarunkowaną aktywnością a życiem prywatnym oraz zminimalizowanie skutków ubocznych w postaci m.in. przepracowania i wypalenia. Jednym z nich jest praca zdalna i ograniczenie liczby godzin spędzanych w biurze, a nawet zakaz sprawdzania poczty elektronicznej. A jednak strumień powiadomień wyświetlanych przez urządzenia, z których korzystamy, prowokuje nas do kontynuowania nieskończonych zadań również po opuszczeniu biura. Dostęp do sieci i aplikacje uwalniają nas od konieczności fizycznego kontaktu z innymi, ale generują też nowe zachowania i przyzwyczajenia, skutkując nieustającym pozostawaniem w gotowości. Technologia pomaga oddelegować nasze działania na urządzenia, a jednocześnie sprawia, że używamy ich coraz częściej i trzymamy je blisko swoich ciał o wiele dłużej niż wcześniej.
„Cały czas w pracy” to seria projektów i tekstów omawiających aspekty uelastycznionej produkcji i wydłużonej aktywności w dobie nadmiaru wygenerowanego serią powiadomień wyświetlanych na ekranach urządzeń, które na co dzień nam towarzyszą.
Wystawie towarzyszy publikacja z tekstami m.in. Sabriny Chou i Kym Ward.
Partner wystawy — BWA Tarnów
***


Dodatkowo w przestrzeni wystawy, 1.04.2017 (sobota), godz. 16.00, odbędzie się działanie na żywo: Daniel Malone, „Trzy dysasamblaże do taktycznego wykorzystania w życiu (prezentowane jako performans poza przestrzenią domową)”

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.