Informacje różne z Lublina i regionu

   

Kwiecień w DDK "Czuby Południowe"

* 1 kwietnia 2017, godz. 10.00-13.00 - Wielkanocne Warsztaty Wiosenne

* 3 kwietnia 2017, godz. 17.00 - Ex Libris, cykl "Twoja Kolej!"

Ekslibris, nazywany również księgoznakiem, to mała forma graficzna, służąca do oznaczania właściciela księgozbioru. Nazwa pochodzi z łaciny i dosłownie znaczy „z ksiąg”. Choć niewielki, ma w sobie ogromny potencjał artystyczny, no i dzięki niemu książki łatwiej znajdują drogę do domu.

 Z okazji Światowego Dnia Książki zapraszamy na dwudniowy warsztat projektowania i tworzenia ekslibrisów. W trakcie zajęć dowiemy się nieco o historii tej formy graficznej, technikach wykorzystywanych przy jego tworzeniu oraz, co najważniejsze, wykonamy swój własny ekslibris w formie pieczęci, w technice linorytu. Zdolności plastyczne ani tzw. talent nie są wymagane, co podkreśla sam prowadzący: „Od uczestników oczekuję co najmniej jednej ręki, entuzjazmu oraz otwartości na to co powstaje”.

Warsztaty projektowania i tworzenia ekslibrisów

  • 03.04.2017, godz. 17.00-19.00 (projektowanie)
  • 05.04.2017, godz. 17.00-19.00 (wykonanie-linoryt)

prowadzenie – Jan Tuszewski
koszt udziału – 10 zł
zapisy, kontakt –Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na dwa warsztaty!
koordynatorka cyklu – Marta Graban-Butryn

Jan Tuszewski – z wykształcenia grafik użytkowy oraz artysta-malarz (tak ma napisane na dyplomie). Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 5 lat prowadzi rodzinną firmę, zajmującą się głównie projektowaniem graficznym logotypów, identyfikacji wizualnych, publikacji, itd. Nie stroni również od innych form działalności twórczej. Nieaktualizowane od 3 lat portfolio (tak, tak - szewc bez butów chodzi) można zobaczyć tutaj: tuszewski.com. Tata Róży i Kosmy oraz ukochany Pauli. Wielbiciel bębnów i rytmów wszelakich. Mieszka na Bursztynowej.

O cyklu:
„Twoja kolej!” to cykl otwarty na pomysły mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, w  którym każdy, kto się do nas zgłosi, będzie mógł poprowadzić swoje autorskie warsztaty/zajęcia, korzystając z naszego wsparcia. Wiemy, że są wśród Was – mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, ludzie z pasją, animatorzy, którzy chętnie angażują się w działalność kulturalną dzielnicy, pełni energii i zapału do działania lokalni liderzy. Wiemy, że macie mnóstwo pomysłów na działania aktywizujące i integrujące mieszkańców. Zapraszamy Was do współpracy! W projekcie „Twoja kolej!” będziecie mogli zrealizować swój pomysł, podzielić się umiejętnościami, które posiadacie.  Zajmiemy się stroną organizacyjną, Was pozostawiamy prowadzenie warsztatów. Na zgłoszenia czekamy od teraz przez cały czas. Koordynatorką cyklu jest Marta Graban-Butryn. Kontakt – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


* 6 kwietnia 2017, godz. 17.30 - Krótki film o dzielnicy,
pierwszy warsztat z cyklu Otwarta Pracownia Medialab


Czwartki, godz. 17:30-20:30
Terminy spotkań: 06.04, 13.04, 20.04, 27.04, 4.05, 11.05, 18.05, 25.05
Koszt udziału – 80zł/msc (płatne z góry za cały cykl warsztatowy).
Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty odbędą się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych. Wiek uczestników 12-15 lat.

Film kreuje postrzeganie świata. Pozwala dotrzeć do rejonów, które są poza naszym zasięgiem, zobaczyć je i zrozumieć. Świat filmu jest bliżej, niż Ci się wydaje. Każdy z nas ma w kieszeni swoją własną kamerę – telefon komórkowy, a to, jak zostanie ona wykorzystana, ogranicza tylko wyobraźnia i umiejętności. Zapraszamy na cykl warsztatów skierowanych do młodzieży w wieku 12-15 lat, które pozwolą nabyć podstawowe doświadczenie w pracy z obrazem. Nauczysz się podstaw realizacji filmowej oraz komputerowej post-produkcji. Jeśli Twój film nagrany komórką nie wygląda fajnie, pokażemy Ci co zrobić, aby pokazany koleżankom i kolegom, wywołał podziw. Podczas ośmiu spotkań dowiesz się więcej o podstawowych zasadach kompozycji, reżyserii oraz montażu komputerowego. Dzięki pracy na darmowych programach komputerowych, umiejętności nabyte na praktycznych zajęciach Otwartej Pracowni Medialab będą mogły być rozwijane w domu. Celem spotkań będzie powstanie filmu o rzeczach wielkich i małych, które dzieją się na Czubach Południowych. Po prostu „Krótki film o dzielnicy”.


Warsztaty poprowadzi Paweł Giergisiewicz – student ostatniego roku Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie na kierunkach sztuka operatorska oraz montaż. Od lat współpracuje z organizacjami i festiwalami przy imprezach muzycznych i filmowych. Zawodowo realizuje relacje dokumentujące wydarzenia kulturalne i komercyjne oraz własne projekty związane z obrazem. Jest twórcą filmu dokumentalnego o życiu cudzoziemców w Lublinie pt. „Show Me Your Lublin” nakręconego ze Stowarzyszeniem Homo Faber. Jego zamiłowania to filmy i muzyka.


koszt uczestnictwa 80 zł (płatne z góry za cały cykl warsztatowy)
zapisy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ilość miejsc ograniczona/warsztaty odbędą się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych

Koordynacja – Alicja Kawka
Kontakt – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
O projekcie:
Otwarta Pracownia Medialab zaprasza na warsztaty młodzież i dorosłych, zainteresowanych nowymi technologiami. Zajęcia mają charakter miesięcznych cykli warsztatowych. Każdy z cykli  dotyczy innego obszaru z tematyki madialab i przeznaczony jest dla innej grupy odbiorców.

Do tej pory zrealizowaliśmy: "Trzeci wymiar druku", "Warsztaty zarządzania czasem", "Nocna strona fotografii", "Skrytki pamięci. Warsztaty pracy z dźwiękiem", "Warsztaty modelowania 3D", "Sąsiedzkie portrety. Warsztaty fotograficzne", „Zapraszam Cię do siebie. Warsztaty grafiki komputerowej”, „Retusz i korekta. Warsztaty z postprodukcji zdjęć”, „Narodziny Digital Natives. Warsztaty o komunikacji przez Internet”, „Pierwszy Projekt sieciowy”, „Apka dla Dedeku".


  * 7 kwietnia 2017, godz. 18.00-19.00 - spektakl "Gdzie jest Nobel", cykl Klub Seniora "Bombonierka życia"


  * 8 kwietnia 2017, godz. 10.00 - Jajko czy kura? warsztaty z cyklu "Rodzinny Warsztat Twórczy"

Podczas kwietniowego warsztatu zagłębimy się w tajemnice istnienia i odbędziemy podróż do wnętrza jaja. Czy zasiedlimy je mieszkańcami z innej planety, czy potraktujemy jako wielkanocną ozdobę?

Prowadzenie: Magdalena Franczak
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warsztaty dla Dzieci z opiekunem. Koszt – 10 zł od Dziecka
Warsztaty odbędą się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych. Ilość miejsc ograniczona.

Rodzinny Warsztat Twórczy skierowany jest do Dzieci oraz ich rodziców, dziadków, rodzeństwa, opiekunów. Działania mają charakter cykli warsztatowych. Każdy cykl otwiera nowy temat. W rodzinnej atmosferze wspólnych działań kreujemy nową rzeczywistość, aby poczuć więź, bliskość w procesie tworzenia. Udowadniamy, że wspólnie też można owocnie spędzić czas, uruchomić wyobraźnię!

Wydarzeniom odbywającym się w ramach „Rodzinnego Warsztatu Twórczego” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl


  *  8 kwietnia 2017, godz. 16.00-17.00 - spektakl "Gdzie jest Nobel", cykl Klub Seniora "Bombonierka życia"


   * 10 kwietnia 2017, godz. 17.00 - warsztaty Zielono mi, cykl "Rekodzielnica"
 
Zielono mi – warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych

Tym razem zawrócą nam w głowie koszyki, kurczaki i króliki. Stworzymy oryginalne ozdoby na stół wielkanocny wykorzystując naturalne materiały, które możemy znaleźć wokół naszego domu, słoik i własnoręcznie zrobione pisanki.

Zapisy od 27.03.2017 – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w DDK „Czuby Południowe”
Koordynacja i prowadzenie – Agata Komorowska
Koszt udziału – 10 zł za każde warsztaty
Ilość miejsc ograniczona
Warsztaty odbywają się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych

Spotkania dla osób dorosłych z cyklu RĘKODZIELNICA rozwijają pasję tworzenia, która drzemie w każdym z nas! Będziemy walczyć ze stwierdzeniem, że warsztaty artystyczne są tylko dla dzieci. Razem pokonamy strach i obawę przed tym, że coś nie uda. Odkryjemy przed Wami radość tworzenia. Każdy kolejny warsztat będzie skupiony wokół innego zagadnienia z naszego życia i związany będzie z inną techniką. Postaramy się oderwać Was od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia. Zobaczycie jak wiele satysfakcji daje własnoręczne wykonanie przedmiotu. Wszystkie prace zabierzecie ze sobą do domu, by mogły one stać się wyjątkową ozdobą lub prezentem dla bliskiej osoby.


  * 12 kwietnia 2017, godz. 18.00-19.30 - spotkanie z cyklu "Jaka kultura? / Lublin 700"
z Teresą Księską-Falger


  *  24 kwietnia 2017, godz. 17.00, warsztaty a coffee break, cykl "Rękodzielnica"

A coffeebreak – warsztaty zdobienia ceramiki
W pędzie życia, zróbmy sobie przerwę na kawę! Podczas warsztatów ozdobimy ceramiczne kubki przy użyciu specjalnych farbek. Zakosztujmy chwilki zapomnienia!

Zapisy od 10.04.2017 – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w DDK „Czuby Południowe”
Koordynacja i prowadzenie – Agata Komorowska
Koszt udziału – 10 zł za każde warsztaty
Ilość miejsc ograniczona
Warsztaty odbywają się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych

Spotkania dla osób dorosłych z cyklu RĘKODZIELNICA rozwijają pasję tworzenia, która drzemie w każdym z nas! Będziemy walczyć ze stwierdzeniem, że warsztaty artystyczne są tylko dla dzieci. Razem pokonamy strach i obawę przed tym, że coś nie uda. Odkryjemy przed Wami radość tworzenia. Każdy kolejny warsztat będzie skupiony wokół innego zagadnienia z naszego życia i związany będzie z inną techniką. Postaramy się oderwać Was od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia. Zobaczycie jak wiele satysfakcji daje własnoręczne wykonanie przedmiotu. Wszystkie prace zabierzecie ze sobą do domu, by mogły one stać się wyjątkową ozdobą lub prezentem dla bliskiej osoby.


  * 25 kwietnia 2017, godz. 10.30 - warsztaty Szafa malucha, cykl mamalucha

Szafa malucha- wiosenny targ wymienny

Wstęp wolny!
Obowiązują zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koordynatorki cyklu: Marta Graban-Butryn, Alicja Kawka

Zalegają Wam na półkach maluchowe ciuszki, zabawki, czy nietrafiony prezent? Znacie już wszystkie książeczki na pamięć? Czas na wiosenne porządki i wietrzenie szaf! Zapraszamy na bezgotówkowy targ wymienny. Podaruj za małym ubrankom, zabawkom i książeczkom Twojego malucha, drugie życie. Na targowych stoiskach znajdziesz też na pewno coś ciekawego dla Was. Przybywajcie! Będziemy wymieniać graty z szafy.