Informacje o wydarzeniach w Kinie Grażyna

Kino Grażyna
ul. Konrada Wallenroda 4 a
20-607 Lublin
tel. (81) 743-48-29, tel. 660-977-345
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

"Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham"

 19 lutego 2017 r, godz. 16:00

Bilet wstępu: 10 zł i 12zł

 


Wzruszający dokument Pawła Łozińskiego o trudnej emocjonalnej relacji matki i córki. Opowieść o psychoterapii jako kruszeniu międzyludzkich murów i rozbrajaniu uczuciowych pułapek. Odważne i mądre kino.

Przychodzą do terapeuty, by rozwiązać problem. Hania i Ewa, dwudziestokilkuletnia córka i jej matka. Od lat nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Dzięki terapii chcą przełamać komunikacyjny impas. Ale czy to jedyny cel ich wizyty u terapeuty?

Opowiadając o ich psychoterapii, Łoziński stawia nieoczywiste pytania o możliwość pojednania i sens naprawiania zepsutych relacji. Pokazuje ludzi złaknionych akceptacji. Walcząc o wspólną relację, jego bohaterki przede wszystkim chcą się pozbyć ze swych barków przygniatającego ciężaru. Cena nie gra roli – nawet jeśli oczyszczenie siebie wiąże się z ranieniem tej drugiej, najbliższej osoby.

Film dokumentalny. Reż. Paweł Łoziński,
wyk.: Ewa Szymczyk (jako ona sama), Hanna Maciąg (jako ona sama), Bogdan de Barbaro (jako on sam),
prod. Polska 2016, czas projekcji: 76 min

 

***

"Historia Roja"

 19 lutego 2017r, godz. 17.30

Bilet wstępu: 10 zł i 12zł

 

Historia Roja opowiada o losach autentycznej postaci, Mieczysława Dziemieszkiewicza pseudonim Rój, dowódcy partyzanckiego oddziału Narodowych Sił Zbrojnych, który kontynuował walkę przeciwko nowej władzy aż do 1951 roku. Jego przeciwnikiem jest były towarzysz broni, Wyszomirski, który przeszedł do UB i zaczął zwalczać swoich dawnych kolegów.

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.


Dramat wojenny. Reżyseria: Jerzy Zalewski,
wyk.: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Wojciech Żołądkowicz, Piotr Nowak, Marcin Kwaśny, Mariusz Bonaszewski,
prod. Polska 2015, czas projekcji: 140 min