Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 

Sekta Denta: Mars Zero EP + Jam session
4 lutego 2017 r, g. 21.00


Sekta Denta powraca z nowym albumem! Od ostatniego wydawnictwa minęły aż trzy lata. Przez ten czas Sekta urosła w siłę, prezentując świeże, nowoczesne brzmienie.

Mars Zero EP jest dowodem bezkompromisowego brzeminia, jakie zespół kreuje podczas koncertów. Z jednej strony orkiestralne, oparte na sekcji dętej; z drugiej – śmiało czerpiące z elektroniki. Materiał zarejestrowano podczas koncertu w Wirydarzu Centrum Kultury 2 lipca 2015 roku. Do klasycznego kwartetu dołączyła Sekcja Dęta w osobach Lidii Szpulki (flet poprzeczny), Marcina „Kabata” Kowalczuka (puzon) i Jana Michalca (trąbka), a także, poszerzający brzmieniową przestrzeń, Wojtek Tryksza (gitara, elektronika).

Nazwa grupy Sekta Denta pochodzi od postaci Harvey’a Denta – człowieka o dwóch twarzach znanego z serii komiksowej o Batmanie. Odzwierciedla ona dwuznaczną muzyczną osobowość zespołu balansującą pomiędzy szaleństwem, a spokojem ducha. Zespół wypracował spójny, oryginalny i niepowtarzalny styl muzyczny, charakteryzujący się nieprzewidywalnością formy oraz dużą dawką zarówno energii jak i emocji. W 2014 r. zespół zdobył tytuł laureata na kultowym festiwalu Fama w Świnoujściu. Sekta Denta współpracowała z takimi artystami jak: Kuba i Bartek Kapsa znani z formacji Contemporary Noise Sextet czy Something Like Elvis, Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno czy Marcin Cichy ze Skalpela.

  • Łukasz Prokop – gitara elektryczna, sample
  • Michał Walas – gitara basowa
  • Daniel Furtak – perkusja
  • Tadeusz Cieślak – saksofon altowy
  • Marcin Kowalczuk – puzon
  • Magdalena Jakubowska – flet
  • Wojciech Tryksza – gitara elektryczna, elektronika

 

***
BiWald feat. Shachar Elnatan: First meeting
18 lutego 2017 r, g. 20.00BiWald wykonuje oryginalne kompozycje inspirowane world-music, jazzem oraz muzyką klasyczną.

W swojej twórczości muzycy wykorzystują nowoczesne brzmienie wiolonczeli, fortepianu, gitary i perkusjonaliów. Członkowie zespołu BiWald to muzycy mieszkający na co dzień w Berlinie i Nowym Jorku. Na swoim koncie mają występy w Niemczech, Belgii, Izraelu, we Włoszech, Francji i w Polsce oraz współpracę z wieloma wybitnymi muzykami takimi jak: Leon Parker (NY), Greg Cohen (NY), Ziv Ravitz, Eli Degibri, Anat Cohen, (IZR), Dima Gorelik (UKR, IZR, POL)

Julia Biłat – wiolonczela, śpiew (Lublin, Berlin)
Daniel Schwarzwald – fortepian (Jerozolima, Berlin)
gościnnie: Shachar Elnatan – perkusjonalia, gitara (Jerozolima, Nowy Jork)

***
Pogodno
24 lutego 2017 r, g. 20:00


Uznawany za najlepszy koncertowy zespół w kraju odradza się w swoim najsilniejszym składzie.

Na koncercie usłyszymy premierowy materiał z nowej płyty pt. „Sokiści chcą miłości” oraz kilka starszych utworów w zupełnie nowych aranżacjach. W tym roku mija 15 lat od ukazania się singla „Orkiestra”.

W tak zwanym międzyczasie członkowie Pogodno zajmowali się pisaniem, produkowaniem piosenek dla innych wykonawców (m.in. Nosowska, Brodka, Natalia Nykiel, Marek Dyjak), graniem w formacjach: Hey, BiFF oraz Zbigniew Wodecki & Mitch & Mitch.

Zespół powstał w Szczecinie w 1996 roku. Nazwa pochodzi od jednej z dzielnic tego miasta. Swoją działalność rozpoczęli od koncertów w Niemczech – w Berlinie i Hamburgu. Dopiero później dali się poznać polskiej publiczności, prezentując inteligentne, poetyckie teksty i nowocześnie zaaranżowaną muzykę gitarową. Grupa zagrała ponad 300 koncertów w całej Polsce – od Szczecina po Przemyśl i zasłynęła z nieprawdopodobnej energii scenicznej i bezkompromisowej jakości brzmieniowej.

Pod koniec 1999 roku Ryszard „Tymon” Tymański umożliwił Pogodno nagranie pierwszej płyty, zatytułowanej „Pogodno”, wydanej nakładem Biodro Records. Później propozycję podpisania kontraktu przedstawił muzykom koncern Sony, który wydał drugi album zespołu – „Sejtenik miuzik & romantik loff” (2001). Po ponad rocznej przerwie, szczecińska grupa powróciła z krążkiem „Hajle Silesia”, który oficjalnie firmowany był jako projekt „Pogodno gra Fochmanna”. Zespół wziął na warsztat utwory kultowego śląskiego artysty Hrabiego Fochmanna z Tychów. Materiał zyskał uznanie słuchaczy oraz krytyków i otrzymał nominację do nagrody Fryderyka.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.