Informacje różne z Lublina i regionu

Lubelski Salon Artystyczny
zaprasza na spektakl
Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie

"Ziemia, planeta ludzi"


23 lutego 2017, godz. 17:00
Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie


Ceny biletów: 15zł / 20 zł, grupowe – 10 zł


reżyseria: Daria Kopiec

Obsada: Grzegorz Łukawski, Natalia Strzelecka, Hanna Bieluszko, Rafał DziwiszSpektakl inspirowany twórczością autora „Małego Księcia”, a w szczególności książką pod tytułem „Ziemia, planeta ludzi”, którą w dużej mierze poświęcił on osobistym przeżyciom, a także doświadczeniom kolegów – lotników, lecz w tym przypadku nie będzie mowy o lotach nad Ziemią, ale o dużo bardziej emocjonujących podróżach kosmicznych.

Autorzy spektaklu, wysyłają Antoine'a Saint-Exupéry'ego w podróż na Marsa, ale zastrzegają, wspierając się cytatem ze Stanisława Lema: "Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster".

Podczas spektaklu, będziemy mogli nie tylko odbyć niesamowitą podróż w Kosmos, ale także zastanowić się nad potęgą ludzkich uczuć.Spektakl staje się przypowieścią o miłości, samotności w związku i przekraczaniu granic. A także o tym, jak bardzo trudno wybaczyć samemu sobie. Rosnąca odległość od Ziemi wzmaga u bohaterów wewnętrzną potrzebę autorefleksji, uporządkowania własnego życia. Im bardziej Antoine oddala się od świata, tym bardziej świat nie daje mu spokoju i wzbudza w nim niepokój.

Rafał Siemko / TerazTeatrSpektakl powstał w ramach projektu WYLĘGARNIA, który ma na celu umożliwienie młodym i obiecującym twórcom pracę na profesjonalnej scenie teatralnej.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz online: https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2593795