Restauracja ATRIUM

 

 

Informacje różne z Lublina i regionu

 
   

  Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia
i DworzecOnline.pl podsumowują sezon wakacyjny 2019!Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, jeden z największych węzłów przesiadkowych w Polsce oraz system sprzedaży biletów DworzecOnline.pl podsumowują minione wakacje. W sezonie letnim z dworca skorzystało ponad milion pasażerów, natomiast liczba przewoźników korzystających z infrastruktury dworcowej wzrosła do 140. Popularność dworca wśród pasażerów wpłynęła na przychody, które na Dworcu były wyższe aż o 25% względem roku ubiegłego. Sprzedaż w biletomatach wzrosła o 50%. W systemie Dworzec Online zostało wygenerowanych ponad 2,5 miliona biletów, a sama strona odnotowała wzrost ruchu organicznego aż do o 40%!

Jako operator jednego z najbardziej popularnych węzłów przesiadkowych w Polsce możemy mówić o udanym sezonie wakacyjnym. W tym czasie z usług naszego dworca skorzystało ponad milion pasażerów. Również nasz system sprzedaży biletów Dworzec Online ciągle zdobywa coraz większą popularność wśród podróżnych, w tym roku wygenerował już ponad 2,5 miliona biletów. – mówi Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.

System Dworzec Online obsłużył ponad 2,5 mln biletów wygenerowanych z nowoczesnego, nieustannie rozwijanego oprogramowania, a ruch organiczny na portalu dworzeconline.pl zwiększył się aż o 40% rok do roku. Oprócz wygody i prostoty korzystania do dobrych wyników przyczyniają się udostępnione dla klientów udogodnienia, takie jak program lojalnościowy Partner Plus, w którym każdy może zbierać punkty i wymieniać je na bilety przy kolejnych zakupach czy możliwość oceny przewoźników, dzięki, której pasażer przydziela odpowiednią liczbę gwiazdek po odbytej podróży. Dodatkowo pełna oferta portalu DworzecOnline.pl jest dostępna w aplikacji mobilnej mPay i SkyCash.

Dobrymi wynikami może pochwalić się także zarządzany przez spółkę Polonus Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, w ofercie którego znajduje się 140 przewoźników wjeżdżających na teren i korzystających z infrastruktury dworca. Z obiektu przez miesiące wakacyjne skorzystało ponad milion osób. Coraz większą popularnością wśród podróżnych cieszą się umieszczone na dworcu biletomaty, które umożliwiają szybki i wygodny zakup biletów. W ostatnim roku sprzedaż w biletomatach wzrosła o 50%.

Oprócz bardzo dobrych wyników finansowych Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia warto podkreślić rosnący poziom bezpieczeństwa obiektu. Wysokie standardy troski o bezpieczeństwo pasażerów korzystających z infrastruktury Dworca sprawiły, że pomimo natężonego wakacyjnego ruchu nie miał miejsca żaden poważny incydent.

Więcej informacji na: www.DworzecOnline.pl


Polonus jest narodowym przewoźnikiem autokarowym świadczącym usługi przewozu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Strategiczny polski przewoźnik, będący spółką Skarbu Państwa obsługuje blisko 40 linii, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą. Z usług Polonusa, realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie korzysta ponad 2 mln pasażerów rocznie.
Jednocześnie Polonus jest operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia – jednego z największych i najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Spółka posiada własny system zarządzania dworcem oraz platformę sprzedaży biletów DworzecOnline.pl oraz zdo.pl. Polonus jest laureatem konkursu „Bezpieczny Pasażer” przyznawanemu na najwyższe standardy bezpieczeństwa w przewozie pasażerów.


Oferta wiodącego polskiego przewoźnika skierowana jest do osób, które chcą podróżować komfortowo, bezpiecznie i w atrakcyjnych cenach. Polonus posiada w ciągłej sprzedaży promocyjne pule biletów po 5 zł, 10 zł i 15 zł oraz zapewnia zniżki do 30% na bilet powrotny czy stały rabat 50% dla dzieci i uczniów w wieku do 13 lat.

Najpopularniejsze kierunki całoroczne, obsługiwane przez Polonus, to linie do: Kudowy-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Kętrzyna, Mrągowa, Gołdapi, Buska-Zdrój, Koszalina, Olsztyna i Sandomierza. Najpopularniejsze miejscowości sezonowe, z których korzystają pasażerowie to: Mielno, Łeba, Dębki, Karwia, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Krynica Morska, Giżycko czy Mikołajki. W komunikacji międzynarodowej Polonus obsługuje linie do: Lwowa, Truskawca, Drohobycza i Iwano-Frankowska w Ukrainie.


DworzecOnline.pl to nowoczesny portal sprzedaży biletów, krajowych i międzynarodowych, system do wielokanałowego zarządzania ofertą przewozowa i dworcową oraz portal usługowy dla przewoźników i podmiotów dworcowych. Serwis został stworzony i jest zarządzany przez Polonus – narodowego przewoźnika autokarowego świadczącego usługi transportu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej, obsługującego całorocznie i sezonowo blisko 40 połączeń, z których korzysta rocznie ponad 4,5 mln pasażerów.
Platformę DworzecOnline.pl wyróżnia szeroka oferta tras i kursów, realizowanych przez znaczących, niezależnych krajowych i międzynarodowych przewoźników autobusowych. W serwisie dostępnych jest ponad 2800 połączeń dziennie, wykonywanych przez ponad 200 przewoźników, których autobusy docierają do ponad 2800 miejscowości w kraju i za granicą.


Pasażerowie kupujący bilety w serwisie DworzecOnline.pl mają ponadto do dyspozycji szereg funkcjonalności ułatwiających i obniżających koszty podróży. Wybór miejsca, bezpłatna opcja zmiany daty wyjazdu na wybranych kursach, zwrot biletów czy samodzielne generowanie faktury – to tylko niektóre z udogodnień dostępnych w procesie zakupowym na www.DworzecOnline.pl. Pakiet podróżnika uzupełniają mechanizmy oceny podróży i przewoźnika, mobilny rozkład jazdy, geolokalizacja autobusów, atrakcyjne ceny biletów, stałe i okazjonalne promocje.