Restauracja ATRIUM

 

 

Informacje różne z Lublina i regionu

 

 

Fundacja Inside Out zaprasza mieszkańców dzielnicy Sławin oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w nowym projekcie „Zrefleksuj się”, jest to cykl warsztatów, dzięki którym Lublinianie będą mogli zrelaksować się poprzez ruch oraz ćwiczyć swój refleks i równowagę.

Projekt rozpocznie się od warsztatów żonglerskich dla dorosłych, podczas których każdy będzie miał możliwość przetestowania swojej cierpliwości, wytrwałości i determinacji. Żonglowanie wpływa również na koncentrację, równowagę, refleks, oburęczność, koordynację wzrokowo–ruchową oraz stymuluje pracę obu półkul mózgowych. Warsztaty poprowadzi Dominika Knap – pedagog cyrku od ponad 6 lat, animatorka kultury, edukatorka w Galerii Labirynt.

Drugą propozycją dla dorosłych są warsztaty z gier improwizacyjno-ruchowych. Warsztaty z improwizacji teatralnej to okazja do świetnej zabawy, która wspiera samodoskonalenie i współpracę, skutecznie rozwija umiejętności miękkie, takie jak refleks czy spontaniczność. Poznane techniki i gry improwizacji teatralnej pobudzają kreatywność, szybkość reagowania, wspierają zmiany, poprawiają komunikację.

Warsztaty poprowadzi Adam Organista – aktor teatralny i filmowy, konferansjer, instruktor improwizacji teatralnej i aktorskiej.

?Warsztaty o tej samej tematyce zostaną również przeprowadzone dla najmłodszych dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z rodzicami.

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, odbędą się one w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 38 w Lublinie, ul. Relaksowa 25. Harmonogram wszystkich wydarzeń znajduje się na stronie internetowej i Facebooku Fundacji Inside Out.

Harmonogram:

  • 8 listopada, 22 listopada, 13 grudnia – warsztaty żonglerskie dla dorosłych

  • 9 listopada – warsztaty żonglerskie dla dzieci wraz z rodzicami

  • 15 listopada, 6 grudnia, 3 stycznia – gry improwizacyjno-ruchowe dla dorosłych

  • 16 listopada, 7 grudnia, 4 stycznia - gry improwizacyjno-ruchowe dla dzieci wraz z rodzicami?W listopadzie i grudniu rozpoczną się kolejne warsztaty w ramach projektu „Szerokie Ocieplenie Sąsiedzkie”. Mieszkańcy dzielnicy Szerokie oraz wszyscy zainteresowani, będą mogli wziąć udział w warsztatach z jogi śmiechu, modelowania balonów, robienia ozdób świątecznych oraz obejrzeć filmy Piotra Krzysztofa Kamińskiego podczas pokazu filmowego w bibliotece.

Młodzież zapraszamy na warsztaty efektywnych notatek 15 i 22 listopada o godz. 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 35 w Lublinie, ul. Bursztynowa 20. Podczas warsztatów uczymy młodzież, jak wizualizować informacje i tym samym tworzyć przyjemniejsze notatki.

Z kolei najbardziej kobiece wydarzenia, organizuje współpracująca z nami Babska Rebelia, która przygotowała następujące spotkania i spacery:
- spacer fotograficzny szlakiem miejsc związanych z Unią Lubelską,
- warsztaty zdobienia fotografii,
- warsztaty tworzenia biżuterii metodą makramy,
- warsztaty decoupage: "Portrety przeszłości. Ja kobietą renesansu",
- spacer fotograficzny w Muzeum Wsi Lubelskiej.


Szczegóły wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Inside Out oraz Facebooku. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.